ul. Szkolna 62  +48 789-485-232   kszymendera@o2.pl A A A  

POWOŁANIE DO SŁUŻBY BOŻEJ

piątek, 29-09-2023


Drodzy parafianie z ogromną radością pragniemy Was poinformować, iż syn naszej Parafii Szymon Jewartowski rozpocznie od 1 października formację w Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Poznaniu...

Drodzy parafianie z ogromną radością pragniemy Was poinformować, iż syn naszej Parafii Szymon Jewartowski rozpocznie od 1 października formację w Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Poznaniu.
Szymon Jewartowski, urodzony 2 czerwca 2005 roku. Ochrzczony w parafii sw. Andrzeja Boboli, do Sakramentu I Komunii św i bierzmowania przystepowal w kosciele św. Faustyny w Plewiskach. W latach 2011-2019 uczen SP nr 1 w Plewiskach. W latach 2019-2021 uczen I LO w Poznaniu, a w latach 2021-2023 uczen Liceum Siostr Zmartwychwstanek w Poznaniu. Od 2018 roku czlonek liturgicznej służby oltarza parafii św. Faustyny.
Szymon rozpocznie formację w seminarium w Kaliszu na tzw roku propedeutycznym razem z kolegami z diecezji kaliskiej, gnieźnieńskiej i bydgoskiej. Czeka go siedem lat formacji zanim przyjmie święcenia kapłańskie. Módlmy się w intencji naszego alumna aby wytrwał w powołaniu do służby Bożej oraz nadal módlmy się w intencji powołań kapłańskich zakonnych i misyjnych szczególnie z naszej parafii.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM